Ajankohtaista







FC POHU 98 Tapahtumat 

Vko 34
Pe 22.8. 18:00 FC POHU/sininen - JäPS Talin nurmi. Mukana Patrick, Tommi, Maunu, Niklas, Khaalid, Leevi H, Petteri, Joel, Juho, Leevi L, Kaarlo, Anindo, Abdullahi Moallin, Amin, Henri N, Pyry ja Henri S. Kokoontuminen pelikamat päällä klo 17:00.

Su 24.8. 18:30-20:15 treenit Laajasuon tekonurmi

Vko 35

Ma 25.8. 18:30-20:15 treenit Pirkkolan nurmi

Ti 26.8. 18:00 FC POHU/sininen - HJK West valk Käpylän nurmi

Ke 27.8. 19:30-21:15 treenit Laajasuon tekonurmi

To 28.8. 19:30-21:15 treenit Laajasuon tekonurmi

La 30.8. 13:35 LePa/Kasiysi YJ - FC POHU Leppävaaran tekonurmi

Su 31.8. 14:55 KP-75/TuPS YJ - FC POHU Kalevan urheilupuiston tekonurmi, Kerava

Vko 36

Ma 1.9. 18:30-20:15 treenit Pirkkolan nurmi

Ti 2.9. 18:30 Halkian Alku - FC POHU/sininen Parkkojan nurmi, Halkia, Pornainen

Ke 3.9. 18:15 FC POHU - HJK City Kumpulan nurmi

To 4.9. EI TREENEJÄ

Pe-su 5.-7.9. Messucup Kauhajoella. Mukana Patrick, Mikael, Pavel, Abdullah al-Shemari, Maunu, Shakan, Joel, Aku, Markus, Kaarlo, Amin, Henri N, Jan P, Berner, Pyry ja Henri S.

Vko 37

Ma 8.9. 18:30-20:15 treenit Pirkkolan nurmi

Ti 9.9. 18:00 HJK West valk - FC POHU/sininen Käpylän nurmi

Ke 10.9. 19:30-21:15 treenit Laajasuon tekonurmi

Pe 12.9. 18:00 FC POHU/sininen - GrIFK/2 Talin tekonurmi

La 13.9. 10:00 TiPS/2 - FC POHU Tikkurilan tekonurmi

Su 14.9. 18:30-20:15 treenit Laajasuon tekonurmi

Vko 38

Ma 15.9. 18:00 RiPS Valkoinen - FC POHU Riihimäen pallokentän nurmi

Ke 17.9. 19:30-21:15 treenit Laajasuon tekonurmi

To 18.9. 18:00 FC POHU - EBK Tali halli

Su 21.9. 18:30-20:15 treenit Laajasuon tekonurmi

Vko 39

Ma 22.9. 18:30-20:15 treenit Pirkkolan nurmi

Ke 24.9. 19:30-21:15 treenit Laajasuon tekonurmi

La 27.9. 15:00 JäPS - FC POHU/sininen Koivusaaren tekonurmi, Järvenpää

Su 28.9. 18:30-20:15 treenit Laajasuon tekonurmi

Vko 40

Ma 29.9. treenit, aika ja paikka ilmoitetaan lähempänä

Ke 1.10. 18:00 FC POHU/sininen - Halkian Alku Pirkkolan tekonurmi

To 2.10. treenit, aika ja paikka ilmoitetaan lähempänä

Pe-su 3.-5.10. Saimaa-turnaus Lappeenrannassa






 TREENIT

Treenipoissaoloista tulee llmoittaa tekstarilla
Valmentaja Peik Johanssonille 050 5572692 jotta osaamme suunnitella treenit todellisen osanottajaryhmn mukaan!  

Treeneihin POHU-vaatteet  mukaan! 

PELIT:  

Kokoontuminen 1 tunti ennen pelin alkua.

Ilmoita hyvissä ajoin jos et pääse peliin, niin ehditään pyytää toinen pelaaja tilalle! Jos jättät kokonaan ilmoittamatta pelipoissaolosta, niin jättät joukkueen pulaan ja huilaat seuraavan pelin.




FC POHU 98 INFOA





UUDET PELAAJAT! 

Joukkueeseen otetaan mukaan pelikokemusta omaavia, motivoituneita -97, -98 tai -99 syntyneitä pelaajia! Jos olet kiinnostunut liittymään joukkueeseen, ota yhteyttä joukkuejohtajaan tai vastuuvalmentajaan.
************************************************************






B17-sarjan koko syyskauden alustava otteluohjelma ja alla linkki piirin tulossivulle:

Ke 20.8. 18:00 FC POHU - NJS/2 Siltamäki 2 N
La 30.8. 13:35 LePa/Kasiysi YJ - FC POHU Leppävaara TN 2
Su 31.8. 14:55 KP-75/TuPS YJ - FC POHU Kalevan UP JPN
Ke 3.9. 18:15 FC POHU - HJK City Kumpula N
La 13.9. 10:00 TiPS/2 - FC POHU Tikkurila TN
Ma 15.9. 18:00 RiPS/Valkoinen - FC POHU Riihimäki PK N
To 18.9. 18:00 FC POHU - EBK Tali halli TN
XXX XXX BK-46 - FC POHU -pelin ajankohta ja pelikenttä selviävät myöhemmin

B16-sarjan syyskauden alustava otteluohjelma ja linkki Uudenmaan piirin tulossivulle:

Pe 22.8. 18:00 FC POHU/sininen - JäPS Tali 2 N
Ti 26.8. 18:00 FC POHU/sininen - HJK West valk Käpylä 1 N
Ti 2.9. 18:30 HAlku - FC POHU/sininen Parkkoja N, Halkia, Pornainen
Ti 9.9. 18:00 HJK West valk - FC POHU/sininen Käpylä 1 N
Pe 12.9. 18:00 FC POHU/sininen - GrIFK/2 Tali TN
La 27.9. 15:00 JäPS - FC POHU/sininen Koivusaari TN, Järvenpää
Ke 1.10. 18:00 FC POHU/sininen - HAlku Pirkkola TN

Syyskauden turnaukset:
6.-7.9. Messucup, Kauhajoki, 1 joukkueella
4.-5.10. Saimaa-turnaus, Lappeenranta, 2 joukkueella (mikäli saadaan riittävästi pelaajia kahteen joukkueeseen)